W Sunme najważniejszą rolę odgrywa jakość produktów znajdujących się w ofercie. Stawiamy na wielokrotne badania, certyfikację, kontrole i audyty poszczególnych składników, aby to, co finalnie ląduje na stole naszego klienta było w pełni wartościowe. Jako jedni z nielicznych testujemy nie tylko produkty z kategorii bio, ale także żywność konwencjonalną. Nie oszczędzamy na produkcji, bo uważamy, zdrowy i smaczny produkt, to produkt wysokiej jakości. 

Dlaczego Sunme to najlepszy wybór na rynku?

Sklep internetowy Sunme powstał z pasji do zdrowej żywności charakteryzującej się najwyższą jakością. Czujemy się odpowiedzialni za to co sprzedajemy, dlatego w naszym sklepie nie znajdziesz przypadkowych produktów. Nasz zespół tworzą wysokiej klasy specjaliści, obecni w branży orzechowo-bakaliowej od ponad 10 lat. 

Szczegółowa kontrola jakości produktów. Dbamy o zdrowe i bezpieczne do spożycia produkty.
kontrola jakości produktów

Wszystkie produkty Sunme poddawane są szczegółowej kontroli realizowanej przez wykwalifikowany oddział zajmujący się badaniami nad jakością. Dokonujemy między innymi oceny organoleptycznej, czyli oceny cech wyrobu na podstawie wrażeń odbieranych za pomocą zmysłów: smaku, węchu, wzroku i dotyku. Dodatkowo, poszczególne składniki badane są pod mikroskopem oraz wysyłane na badania do zewnętrznego laboratorium, gdzie sprawdzane są pod kątem mikrobiologii, zawartości pestycydów i ewentualnych zanieczyszczeń. W sklepie internetowym Sunme wprowadzamy do obrotu wyłącznie przebadane i bezpieczne do spożycia produkty, spełniając przy tym wszystkie krajowe i europejskie normy.

Zaawansowana technologia czyszczenia oraz sortowania ziaren i orzechów 

Sunme posiada własną linię służącą do oczyszczania i sortowania ziaren i orzechów. Jeżeli okaże się, że składniki, które chcemy wykorzystać, nie spełniają określonych norm, poddajemy je procesowi czyszczenia. Polega on na użyciu magnesów oraz podczerwieni (infraredu), czyli zaawansowanej technologii czyszczenia, która jest w stanie wykryć nie tylko niepożądany materiał w danym surowcu, ale także różnice w jego gęstości. Pozwala to wyeliminować wadliwe składniki na pierwszym etapie przetwórstwa.

Produkty bez pestycydów i chemii. Postaw na prosty, przejrzysty i zdrowy skład.

W Sunme nie używamy substancji niepożądanych, to znaczy pestycydów czy chemii. Większość naszych produktów składa się wyłącznie z naturalnych składników.

Konkurencja stosuje aromaty smakowe i konserwanty. W Sunme stawiamy na świeże, tegoroczne składniki.

 Najlepszym przykładem jest Musli. W większości mieszanek dostępnych w sklepach znajdziemy dodatki smakowe, aromaty, konserwanty i cukier. Wystarczy przestudiować etykietę, żeby sprawdzić, że w musli truskawkowym innych producentów, truskawka stanowi zaledwie kilka procent podczas gdy reszta to aromaty i polepszacze smakowe.
Ideą naszych produktów jest opracowanie takiego składu, który klient mógłby odtworzyć samodzielnie w domu przy użyciu nieprzetworzonych składników. Stawiamy na prosty i przejrzysty skład. Nie potrzebujemy podbijać smaku, ponieważ użyte przez nas, świeże składniki same się bronią. Warto zaznaczyć, że do produkcji używamy składników pochodzących ze zbiorów z bieżącego roku. Dlatego nasze ziarna i orzechy nie są uszkodzone i zawsze są świeże. Wielu producentów, aby obniżyć cenę produkcji, używa ziaren zeszłorocznych. Niestety drastycznie wpływa to na jakość oferowanego pożywienia.

Wysoka jakość produktów potwierdzona najwyższej klasy certyfikatami

Najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości produktów oferowanych w sklepie internetowym Sunme są certyfikaty, które posiadamy:
  • Certyfikat BRC – jest to najważniejszy certyfikat jeśli chodzi o przetwórstwo żywności. Ma charakter międzynarodowy. Stanowi zbiór zaleceń i wytycznych dla firm zajmujących się szeroko pojętym przemysłem spożywczym
  • Certyfikat IFS (International Featured Standard) – to również certyfikat międzynarodowy, który potwierdza zgodność produktów z europejskim prawem żywnościowym. Jest uznawany przez GFSI (Global Food Safety Initiative). 

Droga do otrzymania certyfikatu wymaga spełnienia ściśle określonych procedur. Ma formę wielodniowego audytu, który w miarę upływu czasu jest powtarzany. Audyty przeprowadzane są przez delegacje zewnętrzne, które obiektywnie oceniają pracę i proces przetwórstwa produktów. W firmie pojawiają się zarówno zapowiedziane, jak i niezapowiedziane kontrole, a zespoły, które je przeprowadzają składają się z różnych osób, aby weryfikacja była autentyczna. Ponadto mamy też swój wewnętrzny zespół zajmujący się wyłącznie kontrolą jakości produktów.

Produkty glutenowe czy bezglutenowe? W sklepie internetowym Sunme oferujemy obie linie produktów.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, oferujemy linie produktów zarówno glutenowych, jak i bezglutenowych. Skąd pewność, że oferowane przez nas produkty są bezglutenowe? Wszystkie pozycje oznaczone w ten sposób są najpierw badane laboratoryjnie, gdzie potwierdza się bezglutenowość danego produktu. Na życzenie, klient może zapoznać się z wynikiem takiego badania. 

Produkty bio: Sunme Organic, Sunme Sport

Istotnymi filarami funkcjonowania naszego sklepu są kategorie: Sunme Organic i Sunme Sport, która lada moment trafi do sprzedaży.

Sunme Organic, czyli kontrola jakości już od zasiewu ziarna

Sunme Organic to produkty bio/ekologiczne. Oznaczenie produktu jako bio wymaga szczegółowej kontroli rozpoczynającej się na etapie zasiewu ziarna, a kończącej na finalnym produkcie. Istnieje nawet specjalna ustawa z dnia 25 czerwca 2009 r. o rolnictwie ekologicznym, nakładająca obowiązek przeprowadzania dokładnych badań przed wypuszczeniem produktu bio na rynek. Rolnik, który zajmuje się dostarczaniem produktów bio również musi mieć odpowiednie certyfikaty wydawane przez Akredytowaną Jednostkę Certyfikującą. Zasadzone przez niego ziarno musi zostać przebadane, tak samo jak ziemia, a nawet używana przez niego woda. Kiedy produkt wyrośnie, rolnik ponownie wykonuje badania, po czym przekazuje produkt do pośrednika i ponownej weryfikacji.

Sunme sport - bezglutenowy, pełnowartościowy posiłek po treningu

Jeśli chodzi o Sunme Sport, są to zbilansowane i pełnowartościowe posiłki pakowane w kubeczki. Wartość odżywcza jednego takiego posiłku to około 300 kcal.  Trwają jeszcze ostatnie szlify, linia Sunme Sport pojawi się w sprzedaży z początkiem 2022 roku. Jeśli chodzi o recepturę Sunme Sport, nie różni się ona od reszty – jakość, jakość jeszcze raz jakość. Sunme Sport będzie produktem bezglutenowym, przygotowanym na bazie ekspandowanej kaszy jaglanej i smakowego białka oraz dodatków w postaci orzechów, owoców i ziaren.

Dołącz do grona zadowolonych klientów. 

Zadowoleni klienci, którzy zdecydowali się na zakup produktów Sunme wracają po więcej. Nasze produkty to najwyższa jakość w atrakcyjnej cenie. Według opinii klientów nadają się nie tylko do własnej kuchni, ale również na prezent. Sklep Sunme zaopatruje także cukiernie i kawiarnie, dla których istotna jest jakość oferowanych wypieków i przekąsek.