• Kwas akorbinowy w proszku - Witamina C

Witamina C, zwana też kwasem L-askorbinowym, jest nam niezbędna do życia, jednak nie jest syntetyzowana przez nasze organizmy. Dlatego trzeba dostarczać jej z zewnątrz wraz z pożywieniem bądź uzupełniać niedobory za pomocą łatwo rozpuszczalnej w wodzie substancji sypkiej. Witamina C w proszku może okazać się najlepszym rozwiązaniem w przypadku niskiego spożycia surowych warzyw i owoców oraz zwiększonego zapotrzebowania na kwas L-askorbinowy, np. u osób ciężko pracujących fizycznie, borykających się z przewlekłymi dolegliwościami lub uczestniczących w systematycznych, wyczerpujących treningach.

Kwas askorbinowy w proszku – zapotrzebowanie 

 

Zdrowy człowiek dorosły powinien spożywać dziennie od 45 do 90 mg witaminy C. Jednak coraz częściej zdarza się, że wysoko przetworzona żywność oraz długotrwała obróbka termiczna warzyw zabijają witaminę C, powodując niedobory tego składnika w diecie. Najczęstszymi oznakami zbyt małych dawek witaminy C dostarczanych do organizmu będą:

  • objawy ze strony układu immunologicznego, przejawiające się zmniejszoną odpornością na infekcje,
  • kłopoty z dziąsłami i ruchomość zębów,
  • niedokrwistość,
  • zbyt wolne gojenie się ran,
  • bóle mięśni,
  • problemy ze stawami. 

Wzmożone zapotrzebowanie na witaminę C wystąpi w przypadku osób chorych na nadciśnienie, diabetyków i kobiet w ciąży, pracowników fizycznych, osób narażonych na długotrwały stres oraz wieloletnich palaczy. Wówczas pomoże kwas askorbinowy w proszku, który z łatwością rozpuścimy w wodzie lub soku, pokrywając aktualne zapotrzebowanie organizmu na ten składnik pożywienia.  

Dbaj o swoje zdrowie codziennie - z witaminą C

Witamina C jest jedną z najbardziej podatnych na zniszczenie witamin, dlatego istotne będzie jej właściwe przechowywanie - w umiarkowanej temperaturze, zamkniętym opakowaniu oraz z dala od światła słonecznego. W naszym sklepie kupisz kwas askorbinowy w proszku w specjalnych, wysokiej jakości nieprzezroczystych paczkach ze strunowym zamknięciem. Gwarantują one idealne warunki do przechowywania witaminy C bez obaw o utratę cennych właściwości. W zależności od potrzeb w Sunme kupisz ją w 250-, 500- i 1000-gramowych opakowaniach. Regularne spożycie produktu znacząco wpłynie na poprawę zdrowia, wygląd skóry i prawidłowe działanie systemu nerwowego oraz funkcji psychologicznych. Witamina C w proszku codziennie dostarczana do organizmu to również wsparcie dla układu krążenia, większa witalność i redukcja zmęczenia oraz sprawniejsza przemiana materii i funkcji obronnych organizmu.