• Czosnek

Czosnek granulowany zawsze świeży i aromatyczny

Dlaczego czosnek granulowany cieszy się takim powodzeniem? Świeże główki łatwo kupić, jednak zapas suszonego czosnku w granulkach sprawia, że zawsze jest pod ręką bez obierania i wyciskania przez praskę. Długi termin przydatności do spożycia to okazja, by kupić więcej na zapas. Trwałość i lżejszy aromat suszonego czosnku to przewaga nad świeżym.

Dla osób o bardziej wrażliwym podniebieniu świeży czosnek na surowo smakuje zbyt intensywnie, natomiast granulat doskonale sprawdza się w sosach jogurtowych podawanych na zimno, w mizerii ze świeżych ogórków i sałatkach. Na uwagę smakoszy zasługuje również czosnek niedźwiedzi (wild garlic). Roślina wykazuje wszystkie właściwości czosnku pospolitego, a nawet go przewyższa, substancjami cennymi dla zdrowia.

Za co warto polubić czosnek?

Cebula, szczypiorek oraz czosnek (granulowany i świeży) należą do tej samej rodziny warzyw cebulowatych. Ich najcenniejsza cecha to zawartość związków siarki, które człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Warto polubić cebulowate, które robią dużo dobrego dla serca i całego układu sercowo-naczyniowego. Czosnek korzystnie wpływa na układ trawienny, zwalcza drobnoustroje chorobotwórcze, a nawet rozprawia się z nadmiernie rozrośniętymi drożdżakami (Candida).

W zdrowej diecie czosnek granulowany to znakomity dodatek do potraw na ciepło i na zimno. Osoby aktywne zawodowo i towarzysko cenią suszony czosnek za coś jeszcze. Spożywany w formie granulatu nie jest tak wyczuwalny w wydychanym powietrzu jak świeży, więc śmiało jedzą w przerwie na lunch danie z suszonym czosnkiem, bez obawy o skutki uboczne.

Czosnek niedźwiedzi – ceniona przyprawa

W sklepie sunme.pl oferujemy czosnek niedźwiedzi, który powstaje z ciętych i suszonych liści. Przyprawa cieszy się opinią ziela, które poprawia krążenie i obniża ciśnienie krwi. Czosnek niedźwiedzi poleca się jako wsparcie w leczeniu zakrzepowych stanów zapalnych. Pomaga uniknąć miażdżycy, nadciśnienia, zawałów serca, udarów oraz zakrzepów. W kategorii klienci znajdą organiczne przyprawy i witaminy niezbędne w codziennej diecie.